FORUM

CENY TRZODY
 
Notifications
Clear all

CENY TRZODY

56.4 K Posty
821 Users
0 Reactions
16.8 M Widok
(@bizon)
Posty: 115
Estimable Member
 

@pitek85 a może tak chciałbyś 40kg za 400 lub 50kg za 500 łyknąć ?

 
Opublikowany : 15/03/2015 6:46 pm
(@sojer)
Posty: 78
Trusted Member
 

@pitek85 a może tak chciałbyś 40kg za 400 lub 50kg za 500 łyknąć ?

najlepiej to by było kupić takiego 120kg za 1200zł i od razu z nim do pini... :mrgreen: czysty zysk bez pracy :lol:

 
Opublikowany : 15/03/2015 6:52 pm
(@sojer)
Posty: 78
Trusted Member
 

pitek za parę tygodni będę miał takie 30 kg, 250szt, bo właśnie kupiłem takie 21kg, jak chcesz to chętnie opchnę po 300zeta... robimy biznes?? :D

 
Opublikowany : 15/03/2015 6:56 pm
(@kazik)
Posty: 2263
Noble Member
 

Jak będą dobrze rosły to za 2-2,5 tygodnia będą miały 30kg... Około 50zł/sztuce w 2 tygodnie.. Lepszego biznesu nie trzeba.

 
Opublikowany : 15/03/2015 7:04 pm
(@sojer)
Posty: 78
Trusted Member
 

a co do cen na poniedziałek, pełna naczepa u znajomego 130szt po 4,25 netto...za żywą

 
Opublikowany : 15/03/2015 7:07 pm
(@pitek81)
Posty: 279
Reputable Member
 

to jaką mają wage te świnie ze na naczepe 130 szt to na solówke 140 ładują

 
Opublikowany : 15/03/2015 7:10 pm
(@pitek81)
Posty: 279
Reputable Member
 

a co do cen na poniedziałek, pełna naczepa u znajomego 130szt po 4,25 netto...

na wczoraj miałem oferte do animexu 5,60 wbc

 
Opublikowany : 15/03/2015 7:14 pm
(@sojer)
Posty: 78
Trusted Member
 

to jaką mają wage te świnie ze na naczepe 130 szt to na solówke 140 ładują

trzy piętra po 45szt...

 
Opublikowany : 15/03/2015 7:17 pm
(@baraki)
Posty: 4390
Famed Member
 

przy 5 zł netto /kg żywca z dzisiejszymi cenami zbóż i dodatkami paszowymi w cyklu otwartym można wyciągnąć powyżej 100zł/sztuce. Oczywiście nie mówię o cenie warchlaka po 300 zł netto/sztukę, tylko o cenie adekwatnej do ceny tucznika (200 zł netto/20kg).
Wiec przy cyklu zamkniętym z Bożą pomocą wynik barakiego do osiągnięcia.

a co za różnica 200 za 20 kg a 300 za 30 kg to juz taniej wyjdzie ten za 300 w żywieniu

W tym okresie to zużycie jest jeszcze poniżej 2kg, ale przyjmując nawet równe 2 w cenie 1000zł to będzie 20x1=20zł koszt paszy :D

Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207

 
Opublikowany : 15/03/2015 7:18 pm
(@chief)
Posty: 786
Prominent Member
 

Agent jak zwykle na dol ,a ponoc od jutra cena delikatnie w gore.

 
Opublikowany : 15/03/2015 7:19 pm
(@sojer)
Posty: 78
Trusted Member
 

przy 5 zł netto /kg żywca z dzisiejszymi cenami zbóż i dodatkami paszowymi w cyklu otwartym można wyciągnąć powyżej 100zł/sztuce. Oczywiście nie mówię o cenie warchlaka po 300 zł netto/sztukę, tylko o cenie adekwatnej do ceny tucznika (200 zł netto/20kg).
Wiec przy cyklu zamkniętym z Bożą pomocą wynik barakiego do osiągnięcia.

a co za różnica 200 za 20 kg a 300 za 30 kg to juz taniej wyjdzie ten za 300 w żywieniu

W tym okresie to zużycie jest jeszcze poniżej 2kg, ale przyjmując nawet równe 2 w cenie 1000zł to będzie 20x1=20zł koszt paszy :D

ja mu napisałem że 30 kg po 1.5zeta to powiedział, że są jeszcze inne koszty ale potem jakby brakło mu argumentów :lol: i chyba jednak nie kupi tych moich prosiąt po 300 :(

 
Opublikowany : 15/03/2015 7:23 pm
(@sojer)
Posty: 78
Trusted Member
 

to jaką mają wage te świnie ze na naczepe 130 szt to na solówke 140 ładują

solówka czyli co? jaka długa że wejdzie 150 tuczników? ile ma pięter?

 
Opublikowany : 15/03/2015 7:26 pm
(@sojer)
Posty: 78
Trusted Member
 

Agent jak zwykle na dol ,a ponoc od jutra cena delikatnie w gore.

w góre to u nas nie, ale w dół też nie

 
Opublikowany : 15/03/2015 7:27 pm
(@stan1069o2-pl)
Posty: 5315
Illustrious Member
 

Kiszonka z ziarna kukurydzy nie ma 11 % białka , tyle może mieć ale w suchej masie
Jak za kiszone ziarno kukurydzy liczycie 400 zł to mokre ziarno warte 300 zł. a zysk z uprawy kukurydzy wtedy = 0 ewentualnie jakiś plus jak gnojowicy pod dostatkiem i dopłaty .Tej kukurydzy więcej namłóci ale licząc ją jako kiszona mokra po 400 to nie wiem czy nie taniej pszenicy konsumpcyjnej im nasrutować :oops:

 
Opublikowany : 15/03/2015 7:31 pm
(@baraki)
Posty: 4390
Famed Member
 

Stan koszt kiszenia to jest max 10zł do tony
Ja tam nie wiem co będzie taniej Stan, daje to co mam w magazynie, zżerają poniżej 2,4kg/kg przyrostu. Może i na pszenicy było by taniej ale mam uczulenie na gluten więc nie mam wyjścia - tylko przy ccm nie dostaje wysypki.

Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207

 
Opublikowany : 15/03/2015 7:58 pm
(@kazik)
Posty: 2263
Noble Member
 

stan jak na V-VI klasie urośnie Ci pszenica konsumpcyjna, to możesz ją spokojnie ześrutować swoim świniom :)
Mokrej QQ na tej klasie ziemi omłóci się conajmniej x3 niż pszenżyta czy żyta...

 
Opublikowany : 15/03/2015 8:02 pm
(@stan1069o2-pl)
Posty: 5315
Illustrious Member
 

Na 6 klasie to się sosne uprawia a nie kukurydze
Baraki ja wiem że Ty umiesz koszty obniżać ale 10 zł / tone za kiszenie i 2,4 na kilogram przyrostu to bardziej na życzenie wygląda niż na liczenie :lol:

 
Opublikowany : 15/03/2015 8:13 pm
(@zzoorroo)
Posty: 133
Estimable Member
 

No własnie na 6 klasie to kukurydza urosnie pod warunkiem ze ma wode i to obojetnie czy uprawa tradycyjna czy bez orkowa wystarczy ze dwa tygodnie nie ma opadów i po robocie nie ma wody nie ma zycia.

 
Opublikowany : 15/03/2015 8:40 pm
 arek
(@arek)
Posty: 3793
Famed Member
 

no co wy ktoś tu kiedyś pisał ze na 6 klasie pszenżyta wygolił 6 ton tak ze koledzy weźmy się za bierki a nie uprawę gleby

 
Opublikowany : 15/03/2015 9:18 pm
(@falco)
Posty: 844
Prominent Member
 

6 na papierze to 6, często nico inaczej jest w rzeczywistości. Czemu nie, zdarzało się na 6 zebrać te 6 ton, tyle że przeciętnie raz na 10 albo więcej lat.

 
Opublikowany : 15/03/2015 9:34 pm
Peron
(@peron)
Posty: 2717
Famed Member
 

jeszcze pare dni i się odmieni...:)

 
Opublikowany : 15/03/2015 9:48 pm
(@falco)
Posty: 844
Prominent Member
 

jeszcze pare dni i się odmieni...:)

Ale co, Putin się odnajdzie? :wink:

 
Opublikowany : 15/03/2015 9:51 pm
(@brzydal)
Posty: 1804
Noble Member
 

żyta hybrydowego i 7 na VI klasię sie trafiało ale wszystko zależy od rozkładu opadów
https://www.youtube.com/watch?v=UdowEFPzL0I trochę opowieści o uni europejskiej

Sprzedam 200-250 warchlaków około 10 listopada 511485114

 
Opublikowany : 15/03/2015 10:30 pm
(@pablo80)
Posty: 1507
Noble Member
 

a co za różnica 200 za 20 kg a 300 za 30 kg to juz taniej wyjdzie ten za 300 w żywieniu

W tym okresie to zużycie jest jeszcze poniżej 2kg, ale przyjmując nawet równe 2 w cenie 1000zł to będzie 20x1=20zł koszt paszy :D

ja mu napisałem że 30 kg po 1.5zeta to powiedział, że są jeszcze inne koszty ale potem jakby brakło mu argumentów :lol: i chyba jednak nie kupi tych moich prosiąt po 300 :(

Ja licze że za 100 to moje z 26 do 60 kg dojechały po koszcie paszy i weta. Z 20 do 30 to 50 dych, więcej nie ma co liczyć. Ale to pasza, czas, robota. Tylko jak zimą budynek zimny to czasem lepiej w te 30 kg zaiwestować te 50,60 dych więcej, 100 to przesada.

 
Opublikowany : 15/03/2015 10:47 pm
(@stan1069o2-pl)
Posty: 5315
Illustrious Member
 

20 kg załadowane w Dani =17 kg w Polsce a to wstawione na ruszta = nieboszczyk :lol: :lol:

 
Opublikowany : 16/03/2015 7:25 am
(@kazik)
Posty: 2263
Noble Member
 

a co za różnica 200 za 20 kg a 300 za 30 kg to juz taniej wyjdzie ten za 300 w żywieniu

Czyli pitek81 walnąłeś głupotkę, każdy Ci to powie.

 
Opublikowany : 16/03/2015 7:25 am
 0909
(@0909)
Posty: 2818
Famed Member
 

3,45 to dobra cena za maciorę, ja bym sie nie zastanawiał jak bym miał na zbycie, to tylko złotówke miej od tucznika:
http://www.zmlenarcik.pl/kontakt/wspolpraca/ceny-skupu

Piszesz głupoty Baraki .Bardzo prosze niech tu ludzie sprzedają po tej cenie jak zadzwonisz dowiesz sie prawdy ile Lenarcik płaci

 
Opublikowany : 16/03/2015 7:45 am
 mat
(@mat)
Posty: 1408
Noble Member
 

to jak na dzisiaj agencie placa skupnicy ?

nr GG- 93678
pozdrawiam
tadek

 
Opublikowany : 16/03/2015 7:50 am
lukas1982
(@lukas1982)
Posty: 3104
Famed Member
 

Walnął mega głupotę.
Pasza w tym okresie.
Premiks+zakw+myko+energia - 260zł
Zboża 430kg (pszenica, pszenżyto, jęczmień) 260zł
ccm 300 150zl
soja 170kg 305zł
rzepak 40kg 38zł
mieszanie 30zł

koszt 1040zł tona
zużycie w tym okresie 2.0 tj 20kg paszy 21zł
woda, prąd - 1zł
upadki (0.3%x25kg) czyli max 1zł
wyprodukowanie 50kg gnojowicy - bezcenne :-)

Martinus (ur ok 1790r) -> Mateusz -> Wawrzyn -> Wojciech -> Jan -> Zdzisław -> No i ja :) w linii prostej
Spptch@wp.pl

 
Opublikowany : 16/03/2015 7:52 am
 0909
(@0909)
Posty: 2818
Famed Member
 

Tuczniki tanie i będą tanie bo Polska wybija dziki a on jest za grosze

 
Opublikowany : 16/03/2015 8:26 am
Strona 1399 / 1880
Share: